Komunikat

Ze względu na rozpoczęcie prac modernizacyjnych serwisu mogą występować okresowe przerwy w dostępności strony. Postaramy się by takie sytuacje trwały możliwie krótko i zdarzały się jak najrzadziej. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

sobota 25 maja 2019
CSR | OWES | Sieć Barka | BarkaUK | BarkaNL | BarkaIE | BarkaCA | BarkaIS | INISE | GU | Oferta

Witrynę wspiera IVONA WebReader - system syntezy mowy

„Rewizja dotychczas stosowanych pojęć i strategii rozwoju społecznej gospodarki. Miejsce podmiotów gospodarki społecznej w ramach istniejącego porządku prawnego” - Tomasz Sadowski

Wersja do wydrukuWyślij znajomym
Tomasz Sadowski - Prezes Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka

Tomasz Sadowski
Fundacja Pomocy Wzajemnej „Barka” 

 

„Rewizja dotychczas stosowanych pojęć i strategii rozwoju społecznej gospodarki. Miejsce podmiotów gospodarki społecznej w ramach istniejącego porządku prawnego”


"Szanowni Państwo, drodzy Uczestnicy „Wielkopolskich Targów Przedsiębiorczości Społecznej” – znajdujemy się na terytorium Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP), w miejscu, gdzie legendarny Prezydent Poznania, Cyryl Ratajski, zorganizował w 1929 roku Powszechną Wystawę Krajową (PWK), prezentującą całość polskich osiągnięć w 10 lat po odzyskaniu niepodległości. Od tego czasu upłynęło 81 lat, ale PWK była jedną z największych i najważniejszych wystaw na MTP. Prezentowane tu były nie tylko różne działy gospodarki, ale również gospodarowanie zasobami w takich dziedzinach jak: nauka i edukacja, zdrowie i higiena, pomoc społeczna, turystyka itd. Celem tej wystawy było zagospodarowywanie przestrzeni wolności, tak, żeby utrzymać wolność polityczną oraz rozwinąć wolność społeczno-gospodarczą Polski.

Wystąpienia przedmówców, szczególnie ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przybliżają wykładnię pojęć i wskazań dla rozwoju społecznych aspektów gospodarowania. Wystąpienie pana marszałka Marka Woźniaka nawiązuje do samoorganizacji obywatelskiej  w zakresie społeczno-gospodarczym w Wielkopolsce w okresie zaborów oraz wskazuje na podjęte i planowane działania w naszym regionie („Wielkopolskie Laboratorium Solidarności”) w zakresie społecznej gospodarki. 

Moje wystąpienie będzie próbą podsumowania minionych 20-lat po odzyskaniu niepodległości w kontekście tego, jak obecnie zagospodarowujemy przestrzeń społeczno-gospodarczą. Dokonam też rewizji dotychczas stosowanych pojęć i strategii gospodarki społecznej i ich konsekwencji dla rozwoju społeczno-gospodarczego."

 

Pełen tekst artykułu:

.
ZałącznikWielkość
„Rewizja dotychczas stosowanych pojęć i strategii rozwoju społecznej gospodarki. Miejsce podmiotów gospodarki społecznej w ramach istniejącego porządku prawnego” - Tomasz Sadowski (plik PDF)547.45 KB