Komunikat

Ze względu na rozpoczęcie prac modernizacyjnych serwisu mogą występować okresowe przerwy w dostępności strony. Postaramy się by takie sytuacje trwały możliwie krótko i zdarzały się jak najrzadziej. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

poniedziałek 25 marca 2019
CSR | OWES | Sieć Barka | BarkaUK | BarkaNL | BarkaIE | BarkaCA | BarkaIS | INISE | GU | Oferta

Bank BNP Paribas - 10-lecie działań banku na rzecz filantropii

Wersja do wydrukuWyślij znajomym
Dyrektorzy banku BNP Paribas z Edem Scottem, przedsiębiorcą i filantropem prezentującym publikację o swoich działaniach na rzecz globalnego rozwoju.jpg
laureaci i zaproszeni goście z p. Jeanem Lemierre- przewodniczącym zarządu banku BNP Paribas.jpg
laureaci nagrody filantropijnej banku BNP Paribas.JPG
Martine Wendzinski, członek Rady Fundacji Barka, Ewa Sadowska, Barbara Sadowska.jpg
Tomasz i Barbara Sadowscy, Martine Wendzinski i Ewa Sadowska  - przed uroczystością.jpg

Na zaproszenie banku BNP Paribas, Tomasz i Barbara Sadowscy z córką Ewą oraz Martine Wendzinski - członek Rady Fundacji Barka, uczestniczyli w uroczystościach obchodów 10-lecia promowania filantropii przez bank BNP Paribas.

Spotkanie odbyło się 6 czerwca br., w Operze Garnier w Paryżu; uczestnikami gali byli wszyscy laureaci konkursu na rzecz indywidualnej filantropii, którzy zostali nagrodzeni przez bank BNP Paribas w ostatnich 10 latach.

Spotkanie otworzył Jean Lemierre przewodniczący zarządu banku BNP Paribas, który mówił o znaczeniu solidaryzmu i filantropii w życiu społeczeństw: "w dobie globalizacji i materializmu coraz większe znaczenie ma praca oddolna i filantropijna w kierunku wspierania słabszych członków naszych społeczeństw. Przy czym nie chodzi tu o akty charity, ale o prawdziwą przedsiębiorczość społeczną i współdziałanie, jedno rodzące się dzięki drugiemu. Laureaci naszego konkursu to osoby, które wiedzą to najlepiej gdyż swoim życiem świadczą, że budowanie autentycznych relacji ze słabszymi, które skutkują ich rozwojem - jest możliwe".

Podczas spotkania delegacja Fundacji Barka nawiązała kontakt m.in. z przedstawicielami polskich firm, które współpracują z bankiem Paribas, a także z przedstawicielami banku BNP Paribas z Singapuru i banku BGŻ Paribas z Warszawy. Spotkanie posłużyło też bliższemu wzajemnemu poznaniu się laureatów: Tomasz i Barbara Sadowscy odbyli szereg rozmów z Lisą Kleissnert, która zajmuje się inwestycjami społecznymi na świecie. Ewa Sadowska nawiązała współpracę z Zoe Williams z Senegalu, której mama (Molly Melching) została laureatką nagrody filantropijnej BNP Paribas w uhonorowaniu powołanej przez nią i jej córkę organizacji "Tostan" wspierającej młodzież poprzez edukację w 6 krajach afrykańskich.

Uczestnicząca w spotkaniu Martine Wendzinski, jest Francuzką polskiego pochodzenia, która od ponad 20 lat związana jest z Fundacją Barka. W marcu tego roku Martine Wendzinski została członkiem Rady Fundacji Barka w Polsce. Na początku lat 90-tych Martine Wendzinski i Marja Vainola powołały Stowarzyszenie Association d'Aide Mutualle a Barka w Le Puy, które wspiera działania Fundacji Barka w Polsce.