Komunikat

Ze względu na rozpoczęcie prac modernizacyjnych serwisu mogą występować okresowe przerwy w dostępności strony. Postaramy się by takie sytuacje trwały możliwie krótko i zdarzały się jak najrzadziej. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

piątek 19 kwietnia 2019
CSR | OWES | Sieć Barka | BarkaUK | BarkaNL | BarkaIE | BarkaCA | BarkaIS | INISE | GU | Oferta

IVONA Web Reader pomaga w Fundacji Barka

Wersja do wydrukuWyślij znajomym
IVONA Web Reader pomaga w Fundacji Barka

Fundacja Barka – zajmująca się pomocą ludziom zepchniętym na margines społeczny w Polsce jak i migrantom w krajach Unii Europejskiej – wdrożyła na swojej stronie www.barka.org.pl oraz www.ekonomiasolidarna.pl technologię umożliwiającą odczyt syntetycznym ludzkim głosem stron internetowych. Stało się to możliwe dzięki pomocy firmy IVONA Software, która bezpłatnie udostępniła swój produkt Web Reader.

Korzystanie z "mówiącej: strony jest bardzo proste. Na każdej udźwiękowionej stronie nad tekstem znajduje się specjalny oznakowany odtwarzacz. Wystarczy nacisnąć przycisk „Odsłuchaj” lub odpowiedni skrót na klawiaturze komputera i treść artykułu zostanie przeczytana na głos. Wszystko za sprawą syntezatora mowy IVONA WebReader.

IVONA Web Reader powstał, aby udostępnić zasoby Internetu osobom niewidomym i niedowidzącym. Dla większej części osób niepełnosprawnych specjalistyczne oprogramowania udźwiękawiającego komputer, tzw. screenreader jest niedostępne - mimo wielu działań organizacji takich jak PFRON czy PCPR, ponieważ koszt takiego oprogramowania wraz z komputerem to wydatek kilku tysięcy złotych. To szczególnie tym niepełnosprawnym IVONA Web Reader pokazuje, powiększa i przede wszystkim odczytuje syntetycznym ludzkim głosem strony internetowe. 

"Takie rozwiązanie jest szczególnie istotne z punktu widzenia naszej Fundacji jako że pokonana została w ten sposób kolejna bariera dla osób niewidomych i niedowidzących. Po raz kolejny mogę powtórzyć iż cieszy nas fakt, że nasza praca przyciąga uwagę takich firm, jak IVONA, która chce pomagać i rzeczywiście to robi. Dziękujemy !” - mówi Tomasz Sadowski Prezes Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka.

 

O firmie:

IVONA WebReader Sp. z o.o. tworzy i rozwija oprogramowanie komputerowe w zakresie syntezy mowy. Produkty firmy wyróżniają się innowacyjnymi i niestandardowymi rozwiązaniami technicznymi, dzięki czemu są wdrażane w najbardziej zaawansowanych technologicznie przedsięwzięciach. Firma koncentruje się na tworzeniu aplikacji wykorzystujących algorytmy syntezy mowy w oparciu o elementy sztucznej inteligencji i mowy ludzkiej, jako interfejsu komunikacji z komputerem.

 

 

.