piątek 20 lipca 2018
CSR | OWES | Sieć Barka | BarkaUK | BarkaNL | BarkaIE | BarkaCA | BarkaIS | INISE | GU | Oferta

Oddano do użytki społeczne mieszkania w Kwilczu

Wersja do wydrukuWyślij znajomym
DSC_1368.JPG
DSC_1398.JPG
DSC_1403.JPG
DSC_1414.JPG
DSC_1422.JPG

W czwartek, 24 listopada, Przedsiębiorstwo Społeczne Diakonijna Spółka Zatrudnienia w Kwilczu, oddało do użytku mieszkania społeczne , które w ciągu minionego roku zbudowała w partnerstwie z gminą Kwilcz.
Uroczyste, ekumeniczne zakończenie inwestycji i oddanie do użytku mieszkań społecznych w Kwilczu na osiedlu mieszkaniowym przy ul. Miłostowskiej 12 B, rozpoczęło się o g. 13.30. Część przyszłych mieszkańców wywodzić się będzie z pracowników DSZ (przedtem byli uczestnikami Centrum Integracji Społecznej), a część wskaże Gmina Kwilcz.
Wydarzenie zostało poprzedzone okolicznościowym seminarium MIESZKANIE JAKO PRAWO CZŁOWIEKA. Przeciwdziałanie wykluczeniu mieszkaniowemu poprzez Partnerstwo Lokalne, o g. 10, w Kwileckim Centrum Kultury przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 19.
Wydarzenie to jest ewenementem w skali Polski. Wszystkie przedsiębiorstwa społeczne - czy spółdzielnie społeczne, czy spółki – mają wpisane w statut, że zyski przedsiębiorstwa inwestowane są w rozwój pracowników, że nie wynik ekonomiczny jest głównym celem przedsiębiorstwa społecznego. Jednak Diakonijna Spółka Zatrudnienia zainicjował zupełnie nową możliwość inwestowania w pracowników – poprzez zbudowanie im mieszkań zabezpiecza najbardziej pierwotną potrzebę każdego człowieka.
Uroczystość poprzedziło seminarium, w trakcie którego podkreślono rolę Partnerstw Lokalnych w budowaniu dobrych zmian w środowisku. Dagmara Szlandrowicz, podzieliła się swoim wieloletnim doświadczeniem w budowaniu partnerstw w całej Polsce. Krystyna Dorsz opowiedziała o drodze Spółki do dzisiejszych osiągnięć, burmistrz Stanisław Mannek o podejmowaniu decyzji o inwestycji, a Heinrich Schubert z Diakonie Kästorf / partner niemiecki/ odniósł się do tematu: Mieszkanie nieodłącznym prawem człowieka - Idea mieszkań w Kwilczu. Interesujące było wystąpienie Doroty Stronkowskiej pt. Model mieszkań chronionych i wspomaganych w doświadczeniach. Fundacja Habitat for Humanity Poland
W roku 2015, Diakonijna Spółka Zatrudnienia obok Stowarzyszenia Integracji Społeczności Lokalnych „Wielkopomoc” z Posadówka, była najlepszym przedsiębiorstwem społecznym w Polsce w konkursie im. Jacka Kuronia.
Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej.

W załączniku podziękowanie przekazane przez Barbarę Sadowską Przewodniczącą Rady Nadzorczej DSZ oraz Tomasza Sadowskiego Przewodniczącego Zarządu Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka.

Relację ze spotkania nadały Radio Merkury oraz TVP Poznań.

Poniżej link do reportażu:
https://poznan.tvp.pl/27914976/mieszkania-spoleczne-w-kwilczu

ZałącznikWielkość
Diakonijna Spółka-podziękowania.pdf301.73 KB