Komunikat

Ze względu na rozpoczęcie prac modernizacyjnych serwisu mogą występować okresowe przerwy w dostępności strony. Postaramy się by takie sytuacje trwały możliwie krótko i zdarzały się jak najrzadziej. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

czwartek 25 kwietnia 2019
CSR | OWES | Sieć Barka | BarkaUK | BarkaNL | BarkaIE | BarkaCA | BarkaIS | INISE | GU | Oferta

Raport z wizyty studyjnej przedstawicieli środowisk afrykańskich z Liverpoolu

Wersja do wydrukuWyślij znajomym
Wizyta studyjna przedstawicieli środowisk afrykańskich z Liverpoolu

W dniach 6-10 września Sieć Barki odwiedziła grupa przedstawicieli środowisk afrykańskich Chara Trust zamieszkałych obecnie w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii.  Uczestnicy wizyty pochodzą z Kenii, Ghany, Malawi, Zambii, Nigerii i Kongo i przyjechali uczyć się reintegracji społecznej, zakładania przedsiębiorstw społecznych i narzędzi aktywnej pomocy na rzecz reintegracji i przedsiębiorczości społecznej. Odwiedzili programy Barki takie jak : wspólnoty, programy edukacyjne i reintegracyjne oraz odbyli szereg spotkań i warsztatów.  W wyniku rozmów zdecydowano, że planem utworzenia innowacyjnych centrów integracyjnych należy objąć również kraje afrykańskie w ramach wspólnego, dużego europejskiego programu, w oparciu o Rezolucję Parlamentu Europejskiego o gospodarce społecznej ( w załączeniu) oraz opinię Komitetu Ekonomiczno Społecznego dot. Afryki ( w załączeniu)  Elementem wizyty było również spotkanie w biurze europosła Filipa Kaczmarka, który jest członkiem Komisji Rozwoju w Parlamencie Europejskim prowadzącej pomoc rozwojową m.in. dla krajów afrykańskich.

W wizycie wziął również udział Jerzy Mańkowski, reprezentujący Polskie Towarzystwo Ziemiańskie, który spędził ponad 20 lat w Afryce i jest zainteresowany rozwijaniem przedsiębiorczości społecznej i programów reintegracyjnych w Polsce i Afryce. 

 

Wizyta w biurze europosła Filipa Kaczmarka - więcej informacji znajduje sie tutaj

Powstało Centrum Integracji Społecznej w Kenii - więcej informacji znajduje się tutaj

 

 

Relacja filmowa z wizyty studyjnej Chara Trust

 

 

Relacja fotograficzna z wizyty studyjnej Chara Trust

 

 

 

 

 

 

.
.
ZałącznikWielkość
Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie gospodarki społecznej (plik PDF)496.44 KB
Opinia Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w sprawie: Jaka powinna byd rola i perspektywy afrykańskiej gospodarki społecznej we współpracy na rzecz rozwoju? (plik PDF)494.23 KB
Supporting the development of good social economy models (PDF)633.21 KB
Chara Trust- raport z wizyty studyjnej (plik PDF)645.55 KB