Komunikat

Ze względu na rozpoczęcie prac modernizacyjnych serwisu mogą występować okresowe przerwy w dostępności strony. Postaramy się by takie sytuacje trwały możliwie krótko i zdarzały się jak najrzadziej. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

czwartek 25 kwietnia 2019
CSR | OWES | Sieć Barka | BarkaUK | BarkaNL | BarkaIE | BarkaCA | BarkaIS | INISE | GU | Oferta

Śniadanie Wielkanocne w Fundacji Barka

Wersja do wydrukuWyślij znajomym
Śniadanie Wielkanocne w Fundacji Barka - 2014 rok

W dniu 20.04.2014 roku  o godzinie 10:30 w siedzibie Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka w Poznaniu przy ulicy Św. Wincentego 6 odbyło się uroczyste śniadanie Wielkanocne. Na stole pojawiły się tradycyjne potrawy, między innymi: święconka, wędliny, sałatka i ciasto. W wielkanocnym śniadaniu uczestniczyło razem około 300 osób. 

 

Wielkanocne śniadanie w Barce - relacja Radia Merkury - więcej tutaj

Były życzenia, wspólne śniadanie, ale także łzy wzruszenia. Prawie 300 osób przyszło do Fundacji Barka w Poznaniu na wielkanocne śniadanie. Ludzie potrzebujący pomocy: bezdomni, bezrobotni spotkali się przy jednym stole.

W ostatnich dniach najwięcej pracy mieli kucharze. Pan Janusz - kiedyś sam potrzebował pomocy - dziś jest wolontariuszem Barki. Pracuje jako tzw. street worker - szuka bezdomnych i zachęca ich do skorzystania z pomocy. Szuka ich nie tylko w Poznaniu - dla Fundacji Barka pracował między innymi na ulicach Londynu. W Poznaniu wielkanocne śniadanie zorganizowała również Caritas.

Śniadanie dla ubogich i samotnych przygotowała w Gnieźnie - Caritas. Po nabożeństwie w kaplicy sióstr miłosierdzia do stołów zasiadło około stu osób. Na śniadanie wielkanocne najczęściej przychodzą osoby które na co dzień korzystają ze stołówki dla najuboższych prowadzonej przez Caritas w Domu Sióstr Miłosierdzia. Na wielkanocnym stole znalazły się wszystkie tradycyjne potrawy, od jajek przez wędliny, białą kiełbasę, żurek i wielkanocną babkę. Każdy dostał też do domu żywnościową paczkę aby mogli dalej świętować. Wielkanocne śniadanie Caritas przygotowało za pieniądze ze sprzedaży chlebków miłosierdzia, które rozprowadzano w parafiach.  Tradycyjnie o najuboższych i samotnych zadbały też członkinie Stowarzyszenia Pań Miłosierdzia, które także zbierały pieniądze i kupowały produkty spożywcze. 

 

 

Bezdomni i ubodzy na śniadaniu wielkanocnym w Barce - relacja Głosu Wielkopolskiego - więcej tutaj

Około 250 osób w trudnej sytuacji życiowej, w większości bezdomnych zasiadło do wspólnego śniadania wielkanocnego w siedzibie Fundacji Barka w Poznaniu na Zawadach. To już 25. taka uroczystość w historii tej organizacji społecznej.

 

Śniadania dla potrzebujących - relacja TVP Poznań - więcej tutaj

Ponad 500 samotnych i potrzebujących osób zasiądzie w niedzielne przedpołudnie do stołów wielkanocnych i zje świąteczne śniadania przygotowane przez Fundację Pomocy Wzajemnej Barka oraz Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Jak poinformował Edward Skoryna z fundacji Barka w tym roku do stołu wielkanocnego usiąść będzie mogło ok. 300–350 osób. 

- Wśród nich są osoby samotne i starsze. Dla nich te spotkania są ważne, ponieważ to okazja do zawiązania więzi międzyludzkiej – zaznaczył Skoryna. Na wielkanocnym stole będą jajka, żurek staropolski, dwa rodzaje kiełbasy, bigos, sałatka, śledzie. Po śniadaniu uczestnicy spotkania zjedzą deser oraz wypiją kawę. - Tradycyjnie będzie również czas na występy artystyczne. Wśród naszych wychowanków oraz podopiecznych mamy osoby, które wykazują się predyspozycjami artystycznymi. W Wielkanoc nie może zabraknąć radosnych pieśni – powiedział Skoryna.  Dodał, że zorganizowanie śniadania nie byłoby możliwe bez pomocy sponsorów.