Komunikat

Ze względu na rozpoczęcie prac modernizacyjnych serwisu mogą występować okresowe przerwy w dostępności strony. Postaramy się by takie sytuacje trwały możliwie krótko i zdarzały się jak najrzadziej. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

niedziela 26 maja 2019
CSR | OWES | Sieć Barka | BarkaUK | BarkaNL | BarkaIE | BarkaCA | BarkaIS | INISE | GU | Oferta

Spółdzielnia Socjalna Progres rozpoczęła działalność

Wersja do wydrukuWyślij znajomym
Spółdzielnia Socjalna Progres rozpoczęła działalność

Uroczyste otwarcie Bialskiej Spółdzielni Socjalnej Progres odbyło się 11 stycznia w siedzibie przy ul. Celników Polskich 14. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz miasta oraz firm i instytucji związanych z działalnością spółdzielni. Celem powstania Spółdzielni Progres jest reintegracja zawodowa i społeczna jej członków. Daje ona także możliwość promowania mechanizmów ekonomii społecznej. 

Prezydent Białej Podlaskiej Andrzej Czapski gratulował inicjatorom przedsięwzięcia i dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do utworzenia miejsc pracy dla kilku bezrobotnych. – Do bialskiej spółdzielni należy pięć osób. Mamy w tym gronie panie doświadczone w wykonywaniu rękodzieła artystycznego, posiadamy też sprzęt do szycia. Podstawą naszej działalności będzie współpraca z firmą Bialcon – podsumowuje Grzegorz Sacharuk, prezes Spółdzielni Progres.

Pierwszymi zleceniami, jakie przyjęła spółdzielnia, są właśnie dodatki do kolekcji odzieży firmy Bialcon należącej do Barbary Chwesiuk. – Pani Basia w natłoku własnych spraw i mimo prowadzenia odpowiedzialnego i trudnego biznesu znajduje również czas na wspieranie takich przedsięwzięć. Chwała jej za to – powiedział Prezydent Miasta. Spółdzielnia planuje także szukać zleceń poza miastem. – Działalność, którą prowadzimy, to nisza na rynku. Będziemy starali się ją zapełnić. Firm, które mogą nam zlecać pracę, jest bardzo dużo, bowiem najbliższe hafciarnie znajdują się w Białymstoku, Warszawie i Lublinie – wylicza Sacharuk.

Siedziba spółdzielni mieści się przy ul. Celników Polskich 14 w Białej Podlaskiej w firmi Bialcon. Pierwsze cztery panie, założycielki spółdzielni: Adrianna, Anna, Ewa i Paulina pod czujnym okiem prezesa Progresu, Grzegorza Sacharuka rozpoczną na zlecenie właścicieli Bialconu: Barbary i Dariusza Chwesiuków, wyszywanie haftów jakie następnie zastosowanie znajdą w modelach szytych przez firmę.

Prezes zdradza też, że działalność spółdzielni może rozszerzyć się o kolejne zadania. Może to być sprzątanie miasta lub produkcja materiałów budowlanych. W otwarciu nowej placówki wzięli udział również m.in. poseł Adam Abramowicz, senator Grzegorz Bierecki, szefowa firmy Bialcon Barbara Chwesiuk, Członek Zarządu Fundacji Barka Piotr Szymański oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Edward Tymoszyński. Siedzibę spółdzielni pobłogosławił ks. Marian Daniluk, proboszcz bialskiej parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Polecamy uwadze również materiał filmowy TVP z cyklu "Tu Kobiety". Patriotyzm gospodarczy – moda, populizm czy konieczność? Beata Jakoniuk-Wojcieszak w rozmowie z przedsiębiorczynią Barbarą Chwesiuk, właścicielem firmy odzieżowej Bialcon, o tym, czy opłaca się wspierać głównie polskich dostawców.

 

 

.