Komunikat

Ze względu na rozpoczęcie prac modernizacyjnych serwisu mogą występować okresowe przerwy w dostępności strony. Postaramy się by takie sytuacje trwały możliwie krótko i zdarzały się jak najrzadziej. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

piątek 19 kwietnia 2019
CSR | OWES | Sieć Barka | BarkaUK | BarkaNL | BarkaIE | BarkaCA | BarkaIS | INISE | GU | Oferta

Super szybki internet z PCSS w Barce !

Wersja do wydrukuWyślij znajomym
Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe 1

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS) w kwietniu 2010 roku podpisała  na preferencyjnych warunkach umowę  z Fundacją Pomocy Wzajemnej Barka dotyczącą świadczenie usługi dostępu do sieci Internet polegającej na dostępie gwarantowanym, symetrycznym do sieci Internet, który będzie zrealizowany w sieci POZMAN na przyłączu w technologii Fast Ethernet o dostępnej maksymalnej przepustowości 100Mbit/s. Miejscem dostępu usługi jest węzeł sieci POZMAN w budynku UAM Wydziału Teologicznego przy ul. Wieżowej w Poznaniu.

"Bardzo szybkie i stabilne łącze dostępu do internetu jest szczególnie istotne z punktu widzenia naszej Fundacji jako że pokonana została w ten sposób kolejna bariera. Cieszy nas fakt, że nasza praca przyciąga uwagę takich instytucji jak PCSS która chce pomagać i rzeczywiście to robi. Dziękujemy !” - mówi Tomasz Sadowski Prezes Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka.

 

O firmie:

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS) afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN działa od 1993 roku z misją: „Integracja i rozwój infrastruktury informatycznej nauki”. Jest liderem wprowadzania innowacyjnych technologii sieciowych w krajowej naukowej sieci POL-34/155/622, obecnie w sieci PIONIER - Polski Internet Optyczny. Działalność PCSS jest wielopłaszczyznowa i obejmuje funkcje: dostawcy mocy obliczeniowej i systemów archiwizacji, dostawcy Internetu i usług sieciowych na poziomie międzynarodowym, ogólnopolskim i lokalnym, centrum badawczo-rozwojowego w zakresie sieci komputerowych nowych generacji, nowoczesnych aplikacji, portali oraz obliczeń równoległych i rozproszonych a także bezpieczeństwa systemów i sieci, jednostki integrującej i wdrażającej wyniki prac naukowych, tj. rozwijającej usługi przeznaczone dla administracji publicznej, medycyny, oświaty oraz sfery społecznej, ośrodka obliczeń komputerowych w środowisku metakomputera, centrum promocyjnego w zakresie nowoczesnej struktury informatycznej sieciowej i obliczeniowej. Ponadto jest: operatorem sieci miejskiej POZMAN, operatorem krajowej sieci PIONIER - Polski Internet Optyczny.

Centrum Komputerów Dużej Mocy działające w ramach PCSS: udostępnia moc obliczeniową, przestrzeń dyskową i systemy archiwizacji dla nauki, biznesu i instytucji publicznych, notowany na liście najszybszych instalacji obliczeniowych na świecie TOP500, zasoby obliczeniowe obejmują systemy z pamięcią współdzieloną i rozproszoną o różnych architekturach (wektorowo-równoległe, wieloprocesorowe SMP oraz klastry) połączonych szybkimi sieciami lokalnymi (InfiniBand, Gigabit Ethernet oraz FastEthernet), łączna moc obliczeniowa 23,9 TFlops, pamięć operacyjna 5 TB, przestrzeń dyskowa 157 TB i pamięć masowa 620 TB.