Komunikat

Ze względu na rozpoczęcie prac modernizacyjnych serwisu mogą występować okresowe przerwy w dostępności strony. Postaramy się by takie sytuacje trwały możliwie krótko i zdarzały się jak najrzadziej. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

czwartek 25 kwietnia 2019
CSR | OWES | Sieć Barka | BarkaUK | BarkaNL | BarkaIE | BarkaCA | BarkaIS | INISE | GU | Oferta

Wieczerza Wigilijna dla osób potrzebujących - prośba o wsparcie w postaci produktów żywnościowych

Wersja do wydrukuWyślij znajomym
Wigilia w Fundacji Barka

To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,
w serca złamane i smutne cicha wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy Bóg się rodzi
w Człowieku.

 

Szanowni Państwo, w tym roku Fundacja BARKA organizuje Wieczerzę Wigilijną dla potrzebujących mieszkańców Poznania. Wydarzenie to co roku odbywa się 24-tego grudnia o godz. 17.30 w siedzibie Fundacji Barka przy ul. Św. Wincentego 6 na Zawadach; uczestniczy w nim zwykle ponad 400 najbardziej potrzebujących Poznaniaków. 

Wieczerza Wigilijna Fundacji Barka jest tradycją świąteczną, która wpisuje się w życie społeczno-kulturalne naszego miasta i jest głęboko zakorzeniona w świadomości Poznaniaków.

W  poprzednich latach przedsięwzięcie to nie doszłoby do skutku, gdyby nie pomoc z Państwa strony - wsparcie  w formie żywności i napojów ze strony poznańskich supermarketów, sklepów, hurtowni i indywidualnych przedsiębiorców. Każdego roku doświadczamy Państwa ogromnej wrażliwości i zrozumienia. 

Tegoroczne Święta są już za pasem. W atmosferze radosnych przygotowań na przyjęcie Narodzin Dzieciątka podczas Wieczerzy Wigilijnej  dla osób potrzebujących w Fundacji Barka, zwracamy się do Państwa o wsparcie w postaci produktów żywnościowych, którymi zechcielibyście się Państwo podzielić.  Bylibyśmy ogromie wdzięczni za jakąkolwiek pomoc żywnościową. 

Każdego roku do przygotowania potraw wigilijnych na Wieczerzę korzystamy ze znacznych ilości cukru, mąki, soli, przypraw, grzybów, majonezu, jajek, ryb i napojów. 

Wykorzystalibyśmy również produkty z krótkim terminem ważności.

W Wieczerzy Wigilijnej w Fundacji Barka uczestniczą w większości osoby samotne, bezrobotne i bezdomne, natomiast coraz częściej odwiedzają nas rodziny z dziećmi, które po zakończonej wieczerzy w rodzinnym gronie, odwiedzają Fundację Barka. Tutaj zasiadają do stołu wspólnie z mieszkańcami naszego miasta, którzy w wyniku trudnych sytuacji losowych utracili pracę, dach nad głową czy wsparcie najbliższych.

Są to ważne spotkania, które budują świadomość społeczną i wrażliwość mieszkańców Poznania  na problemy, z jakimi zmaga się coraz więcej Polaków w złożonej rzeczywistości społecznej i ekonomicznej naszego kraju.

Zapraszamy serdecznie Państwa do siedziby Fundacji Barka 24-tego grudnia o godz. 17.30, abyśmy mogli wspólnie przełamać się opłatkiem i pochylić się nad żłóbkiem – symbolem rodzącej się nadziei. 

Korzystając z możliwości, chciałabym złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia radosnych i refleksyjnych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku zdrowia, wsparcia ze strony Najbliższych oraz owocnych przedsięwzięć. 


Z wyrazami szacunku,

Barbara Sadowska
Wice Przewodnicząca Zarządu
Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka

 

Osoby do kontaktu:

Edward Skoryna, Tel: 508 416 290,  email: edward.skoryna@barka.org.pl
Maria Sadowska,  Tel: 530 435 179, email: maria.sadowska@barka.org.pl