Komunikat

Ze względu na rozpoczęcie prac modernizacyjnych serwisu mogą występować okresowe przerwy w dostępności strony. Postaramy się by takie sytuacje trwały możliwie krótko i zdarzały się jak najrzadziej. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

czwartek 25 kwietnia 2019
CSR | OWES | Sieć Barka | BarkaUK | BarkaNL | BarkaIE | BarkaCA | BarkaIS | INISE | GU | Oferta

Śniadanie Wielkanocne Barki

Wersja do wydrukuWyślij znajomym
Śniadanie Wielkanocne Barki - 2013 rok

W dniu 31.03.2013 roku  o godzinie 10:30 w siedzibie Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka w Poznaniu przy ulicy Św. Wincentego 6 odbyło się uroczyste śniadanie Wielkanocne. Na stole pojawiły się tradycyjne potrawy, między innymi: święconka, wędliny, sałatka i ciasto. W wielkanocnym śniadaniu uczestniczyło razem około 200 osób.

 

Relacja telewizji TVN24

"To śniadanie to namiastka rodzinnych świąt"

W Poznaniu Fundacja Barka zorganizowała śniadanie wielkanocne dla osób samotnych, bezdomnych i potrzebujących. Przy wspólnym stole zasiadło około 200 osób. - To wspaniałe, że możemy się tutaj dzisiaj zebrać i pomóc potrzebującym. Dla wielu to śniadanie to namiastka rodzinnych świąt - mówi Ewa Sadowska, organizatorka śniadania. - Do przyjścia tutaj zmusiła mnie sytuacja życiowa. Śniadanie bardzo mi się podoba - dodaje pan Robert.

Najszybciej schodził żurek

Uczestnicy wychwalali nie tylko dobrą atmosferę, ale i dobre jedzenie. - Wszystko jest tu bardzo smaczne. Życzymy sobie wzajemnie zdrowia i szczęścia - opowiada pani Małgorzata.

Na Wielkanoc i Boże Narodzenie

Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka od lat przygotowuje posiłki na święta wielkanocne i na wigilię Bożego Narodzenia. Dla wielu to jest jedyna możliwość aby nie spędzać świąt samotnie, a przede wszystkim zjeść ciepły posiłek.

- Przychodzą tutaj różni ludzie, bezdomni, z problemami alkoholowymi, byli więźniowie. Ale zawsze panuje wspaniała atmosfera. Dla nich to jest namiastka rodziny - podkreśla Krzysztof Zawiski z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych.

Źródło: TVN24

 

 

Relacja Gazeta Wyborcza

Poznań. Prawie pół tysiąca osób przy wielkanocnych stołach w Barce i Caritas

Samotnych i potrzebujących zaproszą w niedzielne przedpołudnie na świąteczne śniadanie Caritas Archidiecezji Poznańskiej i poznańska Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka. W sumie przy wielkanocnych stołach zasiądzie prawie pół tysiąca osób.

Jak powiedział PAP współorganizator śniadania Edward Skoryna z Barki, w tym roku nie będzie tam tradycyjnego obiadu w wielkanocny poniedziałek; potrzebujący zasiądą do stołów tylko w niedzielę. Organizatorzy spodziewają się obecności ok. 250 osób. 

"Na stole będą jak zawsze jajka, żurek, biała kiełbasa, sałatki, bigos. Śniadanie będzie trwało trochę dłużej, bo będzie część artystyczna: przyjadą muzycy, którzy dla naszych gości będą grać i śpiewać. Spotkanie zakończymy kawą i ciastem" - powiedział.

Źródło: Gazeta Wyborcza

 

 

Relacja telewizji WTK

Śniadania dla potrzebujących

Śniadania wielkanocnego nikt nie musiał jeść sam. Do tradycyjnie zastawionego stołu zasiedli biedni i potrzebujący poznaniacy. Z zaproszenia Caritas skorzystało ponad sto osób. Śniadanie wielkanocne zorganizowała też fundacja Barka.

Źródło: WTK

 

 

Relacja fotograficzna z Śniadania Wielkanocnego Barki

 

 

.

 

 

Relacja TVP Poznań z Śniadania Wielkanocnego Barki