Komunikat

Ze względu na rozpoczęcie prac modernizacyjnych serwisu mogą występować okresowe przerwy w dostępności strony. Postaramy się by takie sytuacje trwały możliwie krótko i zdarzały się jak najrzadziej. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

czwartek 25 kwietnia 2019
CSR | OWES | Sieć Barka | BarkaUK | BarkaNL | BarkaIE | BarkaCA | BarkaIS | INISE | GU | Oferta

Sportowe Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społecznej "Barka"

Wersja do wydrukuWyślij znajomym
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Bezdomnych  -  Edunburg (Szkocja)  2005

Stowarzyszenie powołane zostało do życia głównie w celu integrowania i podwyższania poziomu rozwoju i edukacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez sport. Rozumiejąc niezmiernie ważną rolę pobudzania do aktywności osoby mające organizować się do powoływania własnych spółdzielni socjalnych przy Centrach Edukacji Społecznej, organizatorzy stowarzyszenia dostrzegli ogromny wpływ jaki ma na aktywność życiową ludzi uczestniczenie w różnego rodzaju działaniach nie tylko stricte zawodowych.

Stowarzyszenie propagować ma aktywne formy spędzania wolnego czasu, poszukiwanie własnych pasji życiowych oraz dróg własnego rozwoju. Najbardziej propagowaną przez nas dyscypliną sportu jest Piłka Nożna Uliczna, którą stowarzyszenie proponuje jako doskonałe narzędzie dla wyżej wymienionych celów. Ideą piłki Nożnej ulicznej, którą nakreślił Mel Young, inicjator międzynarodowej sieci Gazet Ulicznych INSP, jest upowszechnianie a także aktywizacja społeczna różnych środowisk społecznych skupionych wokół piłki nożnej, jednej z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych.

Piłka Nożna Uliczna ze względu na swoją specyfikę w odróżnieniu od komercyjnej odmiany piłki nożnej, jest sportem powszechnie dostępnym, nie wymagającym znacznych nakładów finansowych, w celu uprawiania go. Dzięki temu stała się Piłka Nożna Uliczna sportem uprawianym przez te grupy społeczne, które nie mają możliwości uprawiania innych sportów np. w klubach, korzystania z płatnych obiektów sportowych, czy innych form komercyjnego sportu. Powszechność tej dyscypliny sportu, powoduje integrację społeczną różnych środowisk lokalnych. Dla wielu mieszkańców miasta jest to jedyna możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym oraz jedyna możliwość zaistnienia w sporcie. Otwiera to również drogę wielu młodym ludziom, często z rodzin zagrożonych patologią społeczną.

 

Kontakt:

Sportowe Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społecznej "Barka"

ul. Ostrówek 7
61-121 Poznań

Telefon: 061 877 43 36
Fax:      061 877 43 36

e-mail:  office@sasibarka.pl
Internet: http://www.sasibarka.pl