Komunikat

Ze względu na rozpoczęcie prac modernizacyjnych serwisu mogą występować okresowe przerwy w dostępności strony. Postaramy się by takie sytuacje trwały możliwie krótko i zdarzały się jak najrzadziej. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

piątek 19 kwietnia 2019
CSR | OWES | Sieć Barka | BarkaUK | BarkaNL | BarkaIE | BarkaCA | BarkaIS | INISE | GU | Oferta

Fundacja „Barka” z telefonią internetową dla potrzebujących

Wersja do wydrukuWyślij znajomym
Freeconet i IVO wspierają Fundację  „Barka”

Fundacja Barka – zajmująca się pomocą ludziom zepchniętym na margines społeczny w Polsce i Wielkiej Brytanii – wdrożyła w swojej centrali w Poznaniu oraz w placówce w Londynie telefonię internetową FreecoNet.  Stało się tak dzięki pomocy firm związanych z branżą nowych technologii: Datera SA i IVO Software.

Przejście na telefonię internetową pozwoliło Fundacji Barka ograniczyć koszty rozmów o ok. 70 proc. Dodatkowo pracę Fundacji ułatwiają usługi dodane FreecoNet: wirtualny faks – umożliwiający odbiór faksów na skrzynkę e-mail oraz system zapowiedzi głosowych IVR, wykorzystujący syntezator mowy IVONA. Ponadto wszyscy pracownicy „Barki” otrzymali własny miejski numer telefonu. Również rozmowy z telefonów komórkowych przeprowadzane są w technologii VoIP, co umożliwiają telefony GSM Nokia E51 oraz funkcjonalność FreecoNet Mobile.

„Z naszego punktu widzenia jest to prawdziwy przełom w obszarze telekomunikacji. Nie tylko zaczęliśmy płacić za nasze rachunki wielokrotnie mniej niż wcześniej, ale udało nam się także znacznie usprawnić niektóre czynności - jak choćby dostarczanie faksów, które nie piętrzą się już na biurku w sekretariacie, tylko trafiają bezpośrednio do adresata na jego skrzynkę mailową. Poza tym wiele standardowych działań informacyjnych załatwia teraz dla nas system IVR. Nie byłoby to możliwe bez pomocy Datery i IVO Software” - mówi Tomasz Sadowski Prezes Fundacji Barka.

Wymienione firmy pomogły „Barce” wdrożyć telefonię internetową. Datera – twórca platformy FreecoNet – przyznała Fundacji numery we FreecoNet i udostępniła jego pełne możliwości. Są one niemałe, bo np. pozwalają na darmowe rozmowy z wszystkimi, którzy posiadają podłączenie do Internetu i także zarejestrowali swój numer we FreecoNet (bez względu na to, od jakiego operatora ten numer pochodzi). FreecoNet umożliwił również Barce tańsze połączenia z numerami niezarejestrowanymi na platformie. Są one realizowane przez TelArenę (unikalna usługa FreecoNet), która automatycznie wybiera zawsze najtańsze połączenie spośród Operatorów. Barka uzyskała także darmowy dostęp do usług dodanych FreecoNet.

Z kolei IVO Software – producent jednego z najlepszych na świecie syntezatorów mowy IVONA – umożliwił „Barce” bezpłatne korzystanie ze swoich głosów na platformie FreecoNet. Dzięki temu Pracownicy Fundacji mogą bez dodatkowych kosztów i czasochłonnych nagrań umieścić w swoim serwisie elementy głosowe, takie jak na przykład automatyczne powitanie lub interaktywną obsługę osoby dzwoniącej. Należy tylko wpisać komunikat, którego będzie mogła odsłuchać osoba dzwoniąca.

„Ten nasz nowy system telefoniczny działa do tego stopnia niezawodnie, że planujemy w najbliższym czasie wdrożyć go we wszystkich obecnie otwieranych przez nas spółdzielniach pracowniczo-socjalnych, które są jednym z naszych projektów adresowanych do osób wykluczonych. Cieszy fakt, że nasza praca przyciąga uwagę takich firm, jak Datera czy IVO, które chcą pomagać i rzeczywiście to robią. Od tego nam wszystkim lepiej się i pracuje i taniej dzwoni” - dodaje z uśmiechem Tomasz Sadowski.

 

O firmach:

FreecoNet S.A. to obecnie jeden z wiodących usługodawców telefonii internetowej w Polsce. Platforma została stworzona we wrześniu 2006 roku przez zespół specjalistów Datera SA - firmy technologicznej, która projektuje oraz wdraża nowoczesne i zaawansowane rozwiązania telekomunikacyjne. Od 1 stycznia 2009 roku FreecoNet SA funkcjonuje jako samodzielny podmiot prawny. Platforma FreecoNet była wielokrotnie wyróżniana za swoją innowacyjność takimi nagrodami, jak „Pomorski Lider Innowacji” w 2007 i 2006 roku, „Nadzieja Roku 2007 oraz „Innowacja Roku 2007”. Została także umieszczona w rankingu Top Produkt Pomorza 2008, a niedawno przyczyniła się do zaliczenia swojego twórcy - Datera SA - do grona pięciu najbardziej innowacyjnych firm w Polsce w rankingu „Kamerton Innowacyjności 2008” (w kategorii firm zatrudniających do 49 pracowników).

 

IVO Software tworzy i rozwija oprogramowanie komputerowe w zakresie syntezy mowy. Produkty firmy wyróżniają się innowacyjnymi i niestandardowymi rozwiązaniami technicznymi, dzięki czemu są wdrażane w najbardziej zaawansowanych technologicznie przedsięwzięciach. Firma koncentruje się na tworzeniu aplikacji wykorzystujących algorytmy syntezy mowy w oparciu o elementy sztucznej inteligencji i mowy ludzkiej, jako interfejsu komunikacji z komputerem.