Znacie to uczucie, kiedy spotykacie kogoś pierwszy raz w życiu, ale wydaje się Wam jakbyście znali się od lat, jakbyście podobnie odczuwali świat?
Nie chcemy zdradzać zbyt wiele, bo jutro o 14:10 na antenie Radio Emaus będziemy mogli wspólnie uczestniczyć w TOTALNIE WYJATKOWEJ rozmowie Karoliny Adamskiej – Woźniak z Marysią Sadowską i Andrzejem Ratajczakiem.
MY JUŻ NIE MOŻEMY SIĘ DOCZEKAĆ!
Karolina Adamska na swoim fb napisała tak :
Zapraszam Was na Kawę Dobra w Dobrym Radiu Wyobraź sobie, że jutro przeprowadzasz się do nowego większego domu. Takiego trochę zaniedbanego, bo to budynek starej wiejskiej szkoły. Do nowego domu zapraszasz na stałe ludzi w kryzysie bezdomności, z problemami alkoholowymi, bezrobotnych, z przeszłością kryminalną. Oni stają się Twoimi braćmi, siostrami, wujkami, ciociami, babciami, dziadkami. Możesz ich nazwać jak chcesz, bo od teraz są twoją rodziną. Razem mieszkacie, jecie wspólne posiłki, sprzątacie, prowadzicie rodzinne życie. Widzisz to? Potrafisz to sobie wyobrazić? Jakie emocje temu towarzyszą? Strach? Zaciekawienie? Obrzydzenie? Miłość? W 1989 roku taki dom założyli Barbara i Tomek Sadowscy (oboje z wykształceniem psychologicznym) z dziećmi. Zrobili to, bo stwierdzili, że terapia nie ma sensu jeśli człowiek nie ma domu i życzliwych ludzi wokół siebie. Dla mnie to PRAWDZIWE bohaterstwo Od momentu kiedy zaczęłam wczytywać się w działalność Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka jestem zafascynowana i w głowie mam jedno tylko pytanie „jak bardzo trzeba kochać drugiego człowieka by zrobić coś takiego?” „Wydawało mi się, że to takie prawdziwe pomaganie. Nie poprzez gadanie czy robienie lekcji wychowawczych ale poprzez stworzenie rodziny, która daje akceptację, zrozumienie, przebaczenie, przyjaźń, miłość i serdeczność i poczucie, że nawet jak się coś nie uda to są osoby, które wyściskają, a nie zdyskwalifikują czy zniszczą” – tak o Barce i swoim pomyśle opowiada ś.p. Tomasz Sadowski. W Barce mówi się, że nie ma ludzi bezpowrotnie straconych Barka daje możliwość reintegracji społecznej i zawodowej oraz pomaga w odzyskiwaniu poczucia własnej wartości, utraconej wiary w siebie i we własne możliwości. Zapraszam Was w cudowny, pełen miłości i akceptacji świat Barki opowiedziany przez córkę założycieli, Marysię oraz Andrzeja, który przeszedł dłuuuuuugą drogę do trzeźwości. Ta rozmowa zostawi Was pewnie z wieloma przemyśleniami. Mnie zostawiła z pytaniem: czym jest miłość do drugiego człowieka? czym jest rodzina? dlaczego tak bardzo potrzeba nam akceptacji drugiego człowieka? dlaczego tak trudno wyjść z uzależnienia? dlaczego zawsze znajdzie sie kompan do alkoholu ale do miłości już nie? Kawa Dobra w Radio Emaus już jutro (sobota) o 14:10, a niebawem na Spotify.