Od kilku dni gościmy w Barce niezwykłą delegację ze stolicy Demokratycznej Republiki Konga, która przybyła do Barki by uczyć się przedsiębiorczości społecznej i integracji społecznej, które mają w przyszłości uzupełnić podejmowane przez nich działania w Kinszasie.

W skład delegacji wchodzą:Petronelle Moanda – szefowa organizacji Merseyside w Liverpool;Bernard Etina Epambale – Caritas Kongo;Urban Vuangi Mayimona – Centrum im. Tomasza Sadowskiego w Kinszasie;Astrid Moanda – manager Caritas Kongo;Jeanine Anshi Kangoma – Centrum im. Tomasza Sadowskiego w Kinszasie.

Pomiędzy Poznaniem a Kinszasą jest ponad 10 tys. km! Dzieli nas nie tylko odległość, ale i język, kultura, kolor skóry i tak pewnie można byłoby wymieniać długo…Ale łączy nas również dużo, a może i wiele więcej – otwartość, duchowość i wrażliwość. ♥️Od piątku aż do dziś odbyło się wiele spotkań i okazji do wymiany doświadczeń – m.in rozmowa z wicedyrektorem Caritas Poznań, w spółdzielni Cuda – Garnki ; wizyta w Ubabrane , polsko-ukraińskie przygotowania i prawosławne śniadanie wielkanocne w Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka z udziałem Jacek Jaśkowiak , spotkanie sieciujące Powiat Szamotulski Oficjalnie w Starostwie powiatowym w Szamotułach oraz wizyta w Warsztaty Terapii Zajęciowej Spółdzielnia Socjalna „Talent” w Szamotułach , Pałac Mańkowskich w Brodnicy-Brodnica Mansion i Diakonijna Spółka Zatrudnienia w Kwilczu. A potem dwa pełne radości i afrykańskiej muzyki spotkania – ze wspólnotą Barki we Władysławowie oraz z dziećmi w Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu .

Dziękujemy Stowarzyszenie Integracyjne Wspólnoty – SIW Barka za Waszą gościnność przez te dni.♥️

×