Nasze relacje z Lubelszczyzną mają swój początek w długich wyprawach w głąb Polski, w czasie których budowaliśmy partnerstwa lokalne w gminach i powiatach, osadzając w nich podmioty ekonomii społecznej, zbudowane w oparciu o system zleceń z lokalnych środowisk.

🚩Jednym z takich miejsc, gdzie ziarno padło na wyjątkowo żyzny grunt (nota bene czarnoziem!) jest gmina Hrubieszów. Z wielką radością uczestniczyliśmy w Jubileuszu 10-lecia Stowarzyszenia „Przystań” Mieniany i Centrum Integracji Społecznej w Mienianach, które współorganizował pan Tomasz Zając, burmistrz Gmina Hrubieszów. Spotkanie ludzi z pasją, obdarowujących szacunkiem każdego człowieka i każdą współpracującą instytucję, odnajdywanie potencjału i możliwości w odkrywających się okolicznościach – to Was wyróżnia Przyjaciele z Gmina Hrubieszów. ❤❤❤

Wydarzenie było wzbogacone o targi ekonomii społecznej, panele dyskusyjne, pyszny poczęstunek przygotowany przez CIS i spółdzielnię socjalną Kawiarnia Lalka i koncert lokalnych zespołów.

❗❗W czasie jednego z paneli wspominano o tym jak ważna w budowaniu Centrum była wizyta studyjna do przedsiębiorstw społecznych w Wielkopolsce. Mówi się: „Pojechali do Poznania, a wrócili nie do – poznania”. 😃😃🤭🤭

❗❗Tym bardziej cieszymy się, że na mapie Wielkopolski są stabilne i silnie przedsiębiorstwa społeczne, którym możemy towarzyszyć w ich rozwoju. W tym samym bowiem dniu, w Swarzędzu odbyła się uroczystość otwarcia nowej siedziby Fundacja Dzieciaki i Zwierzaki! 🚩Justyna Gajęcka, swoją pasją i wielką pracowitością rozciąga skrzydła, a Fundacja prowadzi już nie tylko działania w zakresie fizjoterapii i integracji sensorycznej, ale też szkolenia, świadczy pomoc psychologiczną i wydaje publikacje dla rodziców.

❤Cieszymy się, że mogliśmy być z Wami podczas tego wydarzenia!

×