🌍

W dniach 4-5.02.2022 odbyło się kolejne, drugie już spotkanie w ramach projektu Y.Civic w Palermo, w którym uczestniczyły delegacje z Francji, Belgii, Włoch i Polski. Polskę i Barkę reprezentowała silna ekipa 7 osób ze wspólnoty SIW Barka w Chudobczycach i wspólnoty Barka Zawady w Poznaniu ❤️

Tematem spotkania w Palermo była demokracja i praworządność. W ramach projektu tworzymy przestrzeń dla młodych ludzi do dzielenia się refleksjami nt. spraw ważnych dla każdego z krajów tj. ekologia, demokracja, zaangażowanie obywatelskie czy fake newsy.

Dzięki wymianie poglądów mamy szansę poznawania nowych ludzi, kultur i dzielenia się doświadczeniami. W ramach seminarium uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których dzieliliśmy się spostrzeżeniami nt. relacji między obywatelami, a policją, a także instytucjami publiczymi, jak również prezentowaliśmy spostrzeżenia nt. Demokracji i praworządności na poziomie krajowym jak i europejskim.

Mieliśmy również szansę wziąć udział w wycieczce, podczas której poznalismy historię miasta Palermo, sycylijskiej mafiii, jak również bohaterów, jakimi stali się ze względu na swoją brutalną śmierć i walkę z mafią Falcone i Borsellino. Oprócz uczestnictwa w seminarium mieliśmy również okazję zwiedzić miasto, a także korzystać z uroków włoskiego życia zajadając pizzę, lasagne, owoce morza, tiramisu, popijając espresso.

GRAZIE, GRAZIE, GRAZIE ❤️🇮🇹🇵🇱🇪🇺

@.civic , @UNESSA , Afev France , Associazione „Cuore che vede” .

×
Skip to content