„Ekonomia społeczna – źródło kształtowania świadomości społecznej” – zaproszenie

KONFERENCJA

16 czerwca

Zapraszamy do udziału w konferencji „Ekonomia społeczna – źródło kształtowania świadomości społecznej”, która będzie podsumowaniem działalności Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej”, w latach 2018-2023, współfinansowanej ze środków unijnych, przez Fundację Pomocy Wzajemnej Barka oraz Miasto Poznań, a jednocześnie przedstawieniem planów następnej edycji działalności Ośrodka.

🍀Konferencja rozpocznie się w piątek 16 czerwca o g. 10.00 w siedzibie Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka w Poznaniu, budynek B, I piętro, aula.

🍀Imprezą towarzyszącą będzie spotkanie integracyjne, w dniu 17 czerwca, które odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym Fundacji Barka w Chudobczycach, nad jeziorem Lubosz Wielkie.

W załączeniu program konferencji, a poniżej link do rejestracji.

W programie:

🍀g.10.00-12.00

Otwarcie konferencji

Rola ekonomii społecznej w rozwoju społeczno-gospodarczym Polski, Lidia Węsierska-Chyc, kierownik WCES

Omówienie głównych osiągnięć Wielkopolskiego Centrum Ekonomii Solidarnej, Zespół WCES

Uniwersytet Ludowy jako szansa na rozwój potencjałów, kompetencji i kształtowanie postaw, Maria Sadowska-Pawlak i Andrzej Dawidowski

Polskie rozwiązania ekonomii społecznej oraz ich wpływ na politykę społeczną na Bałkanach

🍀g.12-12.20 Przerwa

🍀g.12.20- 14.20

Ustawa o zatrudnieniu socjalnym – podsumowanie minionego 20-lecia i perspektywy rozwoju, Jakub Szewczyk i Alicja Wasilewska, Wydział Rozwoju ES, Departament ES, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Debata z udziałem przedstawicieli samorządu, przedsiębiorstw społecznych, firm prywatnych i centrów integracji społecznej.

Moderator: Bartosz Pawlak

Dyskusja Uczestników oraz zakończenie konferencji

🍀14.20 Lunch oraz spotkanie informacyjne Fundacji Fundusz Współpracy w ramach programu „Zgłoś sąsiada do ogrzania” (Galeria)

WSTĘP BEZPŁATNY

Szczegółowe informacje pod tym linkiem:

http://wces.barka.org.pl/…/konferencja-ekonomia…/

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst
×