W tym tygodniu gościmy w Barce grupę z Holandii. Nasi goście to przedstawicieli samorządu oraz pracownicy i wolontariusze Stichting Barka, którzy przyjechali do nas na wizytę studyjną.
✈️Przez odwołany lot grupa jest u nas jeden dzień krócej, niż planowała, więc mamy dla niej bardzo intensywny plan. Mamy nadzieję, że wytrzyma ten napięty grafik i wiele się od siebie nauczymy.
❤️Wczoraj od rana grupa spotkała się z Barbara Sadowska, która wprowadziła ją w szeroką działalność Barki i opowiedziała o historii, która sięga 1989 roku i pierwszego domu Barki we Władysławowie koło Lwówka. Następnie nasza kadra i członkowie wspólnoty opowiedzieli o filarach naszych działań: o wspólnotach, centrach integracji społecznej, o wspieraniu przedsiębiorstw społecznych poprzez działanie Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej, o edukacji formacyjnej, którą prowadzimy w ramach Uniwersytetu Ludowego, i o realizowanych projektach, m.in. o mieszkaniach treningowych. Goście zapoznali się także z naszymi działaniami na rzecz migrantów w Barkach zagranicznych i programami na rzecz wsparcia uchodźców.
❤️Podczas obiadu spotkali się z przedstawicielką spółki non profit ESline Sp z o. o., zatrudniającej osoby z niepełnosprawnościami i takie, które od lat borykają się z trudnościami.
❤️Następnie odbyło się spotkanie w Spółdzielnia Socjalna FURIA, gdzie Ania Janiak opowiedziała o aktywizacji oraz reintegracji społeczno-zawodowej osób ze spektrum autyzmu.
👫👭🧑‍🤝‍🧑Wieczór spędziliśmy na wspólnej kolacji z członkami wspólnoty Barka na Zawadach. Planowaliśmy wspólny mecz siatkówki na Boisku im. Tomka Sadowskiego, ale pogoda pokrzyżowała nam plany. 🌧️
Kolejne dni zapowiadają się równie intensywnie. 🙊 Odwiedzimy nasze wspólnoty na wsiach, spotkamy się z kadrą i uczestnikami centrów integracji społecznej i odwiedzimy kolejne przedsiębiorstwa społeczne.
Stay tuned. Będzie się działo 🔥

×