Z okazji Międzynarodowego Dnia Uchodźcy Barka UK współorganizowała ważne wydarzenie w Izbie Lordów, podczas którego zainaugurowany został „Manifest Ochrony Uchodźców”. Spotkanie miało miejsce w Pałacu Westminsterskim, siedzibie Brytyjskiej Demokracji Parlamentarnej.

Przez ostatnie 12 miesięcy zespół Barki UK brał udział w pracach komitetu „Humanitarians Together”, który opracował 12-punktowy Manifest zainicjowany przez Lorda Robertsa z Walii, członka Izby Lordów i wieloletniego przyjaciela Barki.

Manifest, będący dokumentem ponadpartyjnym, jest odpowiedzią na niedostateczną i chaotyczną politykę migracyjną i uchodźczą rządu Wielkiej Brytanii.

W inauguracji wzięło udział ponad 80 uczestników, w tym burmistrz francuskiego miasta Grand-Synthe (leżącego obok portu Calais) Martial Beyaert, Carlo De Marco – Sekretarz Generalny BTIN – Border Towns and Islands Network (Sieci Miast Przybrzeżnych i Wysp) oraz Vito Fiorino, Włoch, który uratował 47 tonących migrantów na Morzu Śródziemnym, u wybrzeży włoskiej wyspy Lampedusa.

Pan Fiorino podzielił się z zebranymi swoim heroicznym doświadczeniem. Zawiera ono drugi punkt Manifestu, który podkreśla wagę „zaprzestania wszelkich niebezpiecznych tras przepływu migrantów” przez kanał La Manche.

Wśród pozostałych prelegentów była również 13-letnia dziewczynka z rodziny Uchodźców z Syrii oraz członkowie Międzynarodowego Chóru Uchodźców.

Wydarzenie to było szeroko relacjonowane w brytyjskich mediach.

Dziękujemy organizatorom i gościom specjalnym, którzy przybyli z Francji i Włoch. ♥️

No more bricks in the Wall

#refugee

#refugeesday

#solidaritywithregugees

#lampedusa

×