Ewa i Andrew z zespołu Barki UK wzięli udział w spotkaniu grupy 'Humanitarians Together’, powołanej przez Lorda Robertsa of Llandudno, wieloletniego przyjaciela i patrona Barki UK.

Grupa, w skład której wchodzą działacze organizacji obywatelskich różnych wyznań, spotyka się raz w miesiącu w siedzibie Izby Lordów w Londynie UK House of Lords w celu opracowywania strategii działania dla spraw najbardziej ważkich społeczne i politycznie.

Jednym z takich tematów jest napływ imigrantów, którzy dostają się na Wysypy Brytyjskie małymi łodziami przez kanał La Manche.

Taka podróż jest ogromnie niebezpieczna – często dochodzi do wywrócenia sie łodzi i śmierci na morzu.

Część przybywających tu osób, ucieka przed prześladowaniem, poszukując w Wielkiej Brytanii azylu, a Brytyjskie Home Office nie nadąża z przerabianiem wniosków. Zdarza się, że wsród desperacko poszukujących lepszego życia są również kobiety i dzieci.

Tylko w tym roku blisko 100 tys. osób nielegalnie przybyło do Wielkiej Brytanii przez Kanał Lap Manche, co jest najwyższą liczbą w historii.

Grupa Humanitarians Together opracowała manifest na rzecz wsparcia uchodźców, który porusza takie kwestie jak: uniemożliwienie niebezpiecznych podróży przez Kanał La Manche, organizowanych najcześciej przez przemytników ludzi oraz inne grupy przestępcze, zapewnienie wszystkim poszukującym azylu jasnych i dostępnych tras dotarcia na Wyspy Brytyjskie, zapewnienie prawa do pracy po okresie 6 miesiecy od przybycia do Wielkiej Brytanii, zapewnienie godnego traktowania niezależnie od rasy, koloru skóry czy płci, podniesienie standardów mieszkaniowych dla uchodźców, dostęp do nieodpłatnej nauki języka angielskiego dla wszystkich, itd.

Goścmi wczorajszego spotkania w Izbie Lordów był także szef partii Liberalnych Demokratów oraz przedstawiciele Royal Foundation of the Prince and Princess of Wales (Fundacja Księcia Wiliama i Księżnej Kate), która skupia się głownie na ochronie zdrowia psychicznego dorosłych i dzieci od najwcześniejszych miesięcy życia.

https://www.facebook.com/BARKA-UK-103720745621889

×