Dzisiaj mieliśmy wyjątkowe spotkanie. ♥️ Naszym gościem był Bohdan Woronowicz – doktor nauk medycznych, terapeuta, psychiatra, seksuolog i niezwykły czlowiek. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy wspólnoty na Zawadach i w Chudobczycach, uczestnicy Centrum Integracji Społecznej, a także kadra Barki i Stowarzyszenie Integracyjne Wspólnoty – SIW Barka .

Nasz gość przybył do Barki w towarzystwie dr Anny Robinson z mężem oraz naszego przyjaciela Włodka Placewicza z Barki Kanada. Dr Woronowicz opowiadał nam o swojej pracy i udziale w tworzeniu struktur ruchu AA w Polsce. Jest on jednym z prekursorów i orędownikiem AA w naszym kraju. Mówiliśmy dużo o trzeźwieniu. O byciu liderem. Padało wiele ciekawych pytań od uczestników spotkania i jeszcze ciekawszych odpowiedzi. Dla dr Woronowicza trzeźwienie oznacza słuchanie uwag innych na swój temat i analizowanie ich, oznacza zmianę myślenia i zachowania, angażowanie sie w sprawy innych, mówienie o sobie szczerze, tolerancja w stosunku do innych, angażowanie się w spotkania, integrację a nawet prowadzenie w swojej wspólnocie grupy AA. Mówił też, że Wspólnota jest najlepszym miejscem do wychodzenia z nałogu – po terapii. 🤝🤝🤝

Jesteśmy dumni i niezwykle szczęśliwi, że możemy pogłębiać swoją świadomość poprzez spotkania z tak ciekawymi osobami, z takim dorobkiem i mądrością. ♥️ Dziękujemy!

×