Bardzo często, za pośrednictwem Barek zagranicznych, gościmy u nas przedstawicieli zagranicznych samorządów, międzynarodowych organizacji, urzędników poszukujących nowych rozwiązań w swojej pracy. 📣

Nasza ostatnia grupa przyjechała z Holandii 🇳🇱

Stichting Kruispunt

Leger des Heils (Haga)

Stoelenproject De Duif

Arnhem – przedstawiciele samorządu miasta Arnhem

Stichting Barka

Dla nas to wielka radość, że możemy sposób dzielić się doświadczeniami Barki i wielu środowisk z nami związanych. To inwestycja również na rzecz naszych rodaków, którzy teraz borykają się z największymi dołkami w swoim życiu, a którzy w przyszłości będą mogli, dzięki tej przekazanej wiedzy i zrozumieniu procesów, znaleźć pomocne osoby, które w zawiłościach systemu pomocy społecznej, znajdą miejsce na budowanie relacji i na pokazanie perspektywy nowego włączenia w rynek pracy i w społeczność lokalną w Polsce. ❤️

W zeszłym tygodniu grupa z Arnhem i Hagi gościła w Pniewy i w Rożnowicach, a wcześniej w Gmina Komorniki i Urząd Miasta Środa Wlkp. Znaleźli też czas na spacer po Niewidzialna Ulica – Poznańska Wystawa w Ciemności i na pogłębione rozmowy z mieszkańcami Barki w Chudobczycach.

Stowarzyszenie Integracyjne Wspólnoty – SIW Barka – to właśnie tam mieszka kilkadziesiąt osób, które ostatnie miesiące lub lata spędzili na ulicach holenderskich miast.

Cieszymy, że po raz kolejny udało się nam zrozumieć, jak bardzo jesteśmy sobie nawzajem potrzebni jak wielką odpowiedzialność mamy wobec obecnych i przyszłych pokoleń.

Tomasz Sadowski mówił:

💬„Niezależnie od tego, gdzie będziemy jako ludzkość za 100 czy 200 tysięcy lat, to jednak mamy jakiś wpływ, na dalsze życie nas samych, środowisk, wspólnot i zorganizowanie ich funkcjonowania, zarówno we własnym powiecie, regionie czy ich odpowiednikom w wymiarze międzynarodowym, jak i kontynentalnym.”

Dziękujemy wszystkim za przyjęcie grupy i za inspirujące spotkania:

Centrum Integracji Społecznej w Komornikach

Jan Broda

Piotr Mieloch

Zakład Gospodarki Komunalnej

Bogusław Makowski

Jarosław Przewoźny

Centrum Integracji Społecznej Ostoja w Pniewach

❤

×