Dzień PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Społecznej

W kalendarzu dni ważnych dzisiaj jest Dzień Przedsiębiorczości Społecznej🤝🤝. Dzień ten jest częścią Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, a jego idea dobrze znana jest krajom opartym o tradycje anglosaskie. Tam przede wszystkim wskazuje się na działalność takich firm jak restauracja Jamiego Olivera Fifteen czy gazety ulicznej Big Issue. Jednak i w Polsce możemy być dumni z naszych tradycji, gdyż ideę przedsiębiorczości społecznej wywodzimy z XIX wiecznego ruchu spółdzielczego oraz koncepcji pracy organicznej, a także pracy u podstaw.

Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce obchodzony jest od lat w wielu szkołach i na wyższych uczelniach, ale i w innych środowiskach.My dzisiaj z tej okazji gościliśmy w szkole Hipolit CKZiU Środa Wielkopolska – placówce niezwykle mocno nastawionej na kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród uczniów. Opowiedzieliśmy o działalności Fundacji Barka, o wieloletnim dopracowywaniu najlepszych form przedsiębiorczości społecznej. Na uczniach i nauczycielach szczególnie mocne wrażenie ❤️wywarło świadectwo życia lidera Barki Roberta, który po wielu latach zmagań z sobą samym realizuje swój potencjał pomagając innym.Jak najlepiej uczcić Dzień Przedsiębiorczości Społecznej😏?

Najlepiej świętować codziennie, korzystając z usług i produktów firm społecznych, które prowadzą przedszkola, szkoły, przygotowują obiady, prowadzą fitness, szkolenia, opiekują się potrzebującymi, dostarczają rozrywki i wyszukanych artystycznie produktów. Wszystkiego najlepszego dla przedsiębiorców społecznych i ich klientów – razem tworzymy zgrany zespół!😊

×