„Uczenie się jest rzeczą najszlachetniejszą nawet dla serca” SofoklesZ wielką radością i zainteresowaniem kontynuujemy w cykl spotkań pn. „Szkoła Animacji Społecznej”. 💪💪Październikowe spotkania były pasjonujące, bo udało nam się przekuć wiedzę w praktykę i od razu na miejscu z marzeń o wspólnych działaniach przeszliśmy do pisania tzw. projektów edukacyjnych. 😮Takie zadania wzbudzają zmieszanie i konsternację, bo czasem przypisujemy sobie ograniczenia i braki, których w rzeczywistości nie mamy, a potem jeszcze hamują nas lęk przed porażką i zawiły, projektowy język, który chociaż polski, to brzmi jakoś obco…

Ale to wyzwanie było nietuzinkowe i wciągające. Zespoły z siedmiu wspólnot i schronisk opracowały projekty, które otrzymały dofinansowanie. Do tego punktację przyznawała komisja, do której zostali wybrani przedstawiciele tych wspólnot. Prawdziwa demokracja partycypacyjna! Na koniec każdy był wygrany.

❤

Poniżej fotorelacja z dwóch spotkań, a na zdjęciach: Stowarzyszenie Integracyjne Wspólnoty – SIW Barka , Wspólnota Barka Marszewo , Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem i wspólnoty ze Strzelec, Posadówka i Poznania. Wydarzenia odbyły się w ramach projektu „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych”.

×