Kilka godzin temu wróciliśmy z Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej gdzie dzisiaj odbyła się piękna uroczystość wręczenia nagród specjalnych Ministra Rodziny i Polityki Społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej.

🌍🌍🌍 Wyróżnienia zostały przyznane w trzech kategoriach. My, jako Fundacja Barka zostaliśmy wyróżnieni w kategorii praca zespołowa, czyli w gruncie rzeczy jako szeroko pojęta wspólnota Barki. Tak, więc staramy się także jako Barka i wszyscy nagrodzeni tworzyć i umacniać wspólnoty lokalne ale też służyć wspólnocie, która nas wydała i uformowała.

Poprzez pracę zespołową wpisujemy się w sztafetę pokoleń, starając się budować Polskę jutra a może i cywilizację jutra, która będzie mamy nadzieję choć odrobinę lepsza niż jest dzisiaj. ❤️ Uważamy, że solidarna dbałość o to co wspólne jest podstawą obywatelskiego humanizmu, dlatego staramy się czynić braterstwo i bliskość możliwymi każdego dnia. 🤝🤝🤝

Nagrodę z rąk Pani Minister Marlena Maląg odebrały dziś cudowne reprezentantki Barki Maria Sadowska i Lidia Kasprzycka.

Zawiodła dzisiaj kolej 🫣, ale uratował nas Sławomir Kołodziejczyk, który zawiózł nas bezpiecznie samochodem i dzięki Sławkowi naprawdę cudem zdążyliśmy na uroczystość. 💪

❤️ To było piękne spotkanie wielu środowisk.

Dziś gratulujemy także tym, którzy otrzymali nagrody w poprzednich edycjach konkursu, tym którzy otrzymali je dzisiaj oraz tym, którzy otrzymają je w przyszłości.

Na naszym dyplomie możecie przeczytać:

„NAGRODA ZESPOŁOWA Ministra Rodziny i Polityki Społecznej dla Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka za wybitne osiągnięcia w pomocy społecznej i przeszło – 30 letnią działalność wskazującą innym kierunki działań, które pomagają człowiekowi marginalizowanemu zapewnienia odbudowy jego życia”.

A my od siebie jeszcze dodamy słowa Tomka Sadowskiego.

📌 „My tu nie świadczymy usług. Życiem swiadczymy”

×