Ach, cóż to była za Wielkanoc! 🌱

Świąteczne śniadanie prawosławne zgromadziło wczoraj liczne rzesze ludzi, którzy rankiem w niedzielę pojawili się na naszym Barkowym placu, by wspólnie dać wyraz swojej tradycji, wiary i nadziei na koniec wojny. Христос воскрес! Воістину воскрес! – wybrzmiewało wczoraj z wielką radością i mocą. 🤍

Pod specjalnie przygotowanym dużym namiotem, a ostatecznie, także i dookoła niego, spotkaliśmy się przy naszym wspólnym stole ze wszystkimi, którzy tego dnia nie chcieli być sami. Przygotowania trwały do północy, a jedzenia starczyło dla ponad pięciuset osób!

Na początku Barbara Sadowska – przewodnicząca Zarządu Fundacji Barka pozdrowiła wszystkich, mówiąc o doświadczeniach braterstwa i solidarności z minionego roku.

Prezydent Jacek Jaśkowiak wyraził przekonanie o rychłym zakończeniu wojny i odzyskaniu wolności i pokoju. Później przedstawicielki społeczności ukraińskiej w Poznaniu przekazały na ręce pana Prezydenta Jacka Jaśkowiaka flagę ukraińską z podpisem Naczelnika Chmielnickiej Obwodowej administracji wojskowej Sergija Gamalija, który brzmi:„Bardzo dziękujemy Mieszkańcom Poznania za pomoc i wsparcie! Żadnych słów wdzięczności nie wystarczy za wszystko, co robicie dla nas.

Słava Ukrainie! Niech żyje Polska!🤍

W spotkaniu wzięli też udział goście z Demokratycznej Republiki Konga na czele z panią Petronelle Moanda, ktorzy przy wsparciu Caritas Kinshasa budują Centrum im. Tomasza Sadowskiego w Kishasie.

Poczucie wdzięczności i jedność serc, solidarność i przyjaźń, jaka nas połączyła wyrażały się przez śpiew, rozmowy i bliskość, które wszyscy chłonęli, tak samo jak nieoczekiwanie pojawiające się nad nami słońce.🌞

×