Wizyta studyjna to nasz certyfikowany produkt ❤

Za każdym razem, gdy spotykamy się z przedsiębiorstwami społecznymi, z partnerstwem lokalnym, ze wspólnotą i CISem – dzieją się cuda.

Dzisiaj doświadczyła tego kadra Barki z naszego Centrum Wsparcia Uchodźców ❤

I mimo, że są przecież wyrwani z ojczyzny, w której toczy się wojna. Mimo, że są przygnieceni nieraz ilością pracy i zadań, a nade wszystko ogromnego zobowiązania wobec rodaków, którym z całego serca chcemy pomóc.

Mimo, że nie zawsze jest łatwo – dzisiaj wyruszyły w drogę, by spotkać się z ludźmi, których celem jest tworzenie przedsiębiorstw społecznych, włączanie osób w rynek pracy, podnoszenie osłabionych członków naszych małych społeczności.

Dziękujemy Ośrodek Pomocy Społecznej Gmina Tarnowo PodgórneSpółdzielnia Socjalna Taroka, Jarosław Przewoźny, Powiatowy Urząd Pracy w Szamotułach, Cis Ostoja, Stowarzyszenie Integracyjne Wspólnoty – SIW Barka

za Waszą pracę i za to, że razem możemy zmieniać świat na lepszy ❤.

Wizyta jest elementem budowania zespołu, który pracuje w działaniach finansowanych przez Mercy Corps❤

Refleksje Iriny i Julii po wizycie:

🗨️cały ten dzień minął jak 5 minut. Byliśmy w kilku miejscach, gdzie mogliśmy spotkać ludzi, którzy mają takie same wartości jak my.

Największe wrażenie zrobiło na mnie porównanie, jakie burmistrz wyraził o gminie jako rodzinę i oczywiście Barka w Chudobczycach.

Tutaj, nie będąc w tak ciężkich warunkach uzależnienia czy bezdomności, trudno odważyć się na prowadzenie własnego biznesu, ale ludzie kiedyś odważyli się to zrobić i zaczęli robić biznes z innymi ludźmi, dla których w społeczeństwie nie było miejsca. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić, jaką motywację, siłę wewnętrzną, wiarę w siebie i ludzi trzeba mieć, żeby rozpocząć własny biznes z osobami wykluczonymi ze społeczeństwa. Jestem pod wrażeniem takich wyników pracy.

🗨️Po raz kolejny jestem pod wrażeniem, jakie wielkie serca mają ludzie związani z Fundacją Barka 💙 Podobało mi się porównanie z dużą rodziną, tam jest ojciec, który jest głową, jest matka, która opiekuje się wszystkimi, są dorośli, którzy pracują i zarabiają pieniądze, są osoby starsze, które nie mogą pracować, ale ich doświadczenie pomaga rozwiązać wiele problemów, są też dzieci, które potrzebują uwagi, pieniędzy, edukacji i często się kłócą)) Każdy z nas jest ważny i tylko łącząc się razem, tworzymy swoj świat lepszy. Jestem zachwycona tym, co robi Barka i jestem dumna, że ​​mogę być jej częścią i móc pomagać potrzebującym!!! 💛💛

×