💙💛 Ostatnio zorganizowaliśmy w Barce spotkanie Andrzejkowe, którego program został przygotowany przez nasze asystentki z Ukrainy.

🎶Udział w Andrzejkach wzięli zarówno mieszkańcy wspólnoty Barka, uczestnicy Cisu, pracownicy, jak i wiele ukraińskich rodzin z dziećmi. Ten dzień stał się jedynie pretekstem do wspólnego spędzenia czasu i połączenia naszych serc, radości i smutków.

🔮Wieczór był pełen magii i czarów. Nie obyło się bez wróżek i przepowiedni o przyszłości, wróżenia z kart i wosku. Program artystyczny zapewnił wiele wrażeń i wzruszeń. Wspólne śpiewy i tańce dostarczyły wiele radości – zarówno dzieciom jak i dorosłym.

❤Specjalnie na okoliczność Andrzejek zostały przygotowane też pierogi ukraińskie z dodatkami takimi jak: ziarenko pieprzu, liść laurowy, ziarenko ryżu, groszek, a każdy z tych dodatków oznaczał inny symbol. Z okazji tego dnia upieczona została ukraińska kalyta, tradycyjny, okrągły wypiek andrzejkowy. Andrzejkowe święto zapisze się w naszej pamięci i w naszych sercach, bo tego dnia naprawdę czuliśmy, że jesteśmy razem, a tylko razem jesteśmy siłą❤️

×