Aktualności

III Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej w Warszawie

List Gratulacyjny od Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Podczas III Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej w Warszawie (5-6 czerwca), znalazł się moment dla uczczenia 30-lecia Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka. Fundacja Pomocy Wzajemnej "Barka" otrzymała List gratulacyjny od Pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Elżbiety Rafalskiej. "Dzisiejsze obchody, stanowią najlepsze dowody na to jak Fundacja jest potrzebna. (...) Kompleksowy system wsparcia "Barki" to nie tylko wymiar instytucjonalny (...) To przede wszystkim holistyczny system wsparcia oparty na wartościach, stawiający w centrum zainteresowania człowieka(...)"

30 - lecie działalności Fundacji Pomocy Wzajemnej BARKA

Podziękowania
W tym roku Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka obchodzi 30 - lecie swojej
działalności. Wsparcia w organizacji obchodów jubileuszowych w dniach 7 i 8
czerwca, udzielili nam partnerzy samorządowi, osoby prywatne oraz firmy. Miło nam poinformować, że Patronatem Honorowym 30 - lecie Barki objął
Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Partnerem obchodów są również
Samorząd Województwa Wielkopolskiego Powiat Poznański, a także firmy:
Veolia, BMB, Film Point, Jeronimo Martins, Kompania Piwowarska , Lukino
Film, MPK Poznań, Ok.Travel, PWC, Stena Recykling, Volkswagen Samochody
Użytkowe, Vilmorin Garden, Wtórplast-Recykling, ZZO Poznań.

Wielkanocne przesłanie i życzenia

„Pól spalonych skraj więcej zrodzi zbóż niż zielony maj, w czas wiosennych zórz”
Kochani, zbliżamy się do Świąt Zmartwychwstania. Ofiara maksymalna Jezusa zrodziła w nas zobowiązanie do podzielenia się życiem z tymi, którzy się zagubili. Dzięki Niemu my powstaliśmy z martwych i dzięki Niemu powstała Barka. Prosimy Was, abyście nieśli to zobowiązanie dalej: dostrzegali drugiego jako Brata, dawali szansę błądzącym, pielęgnowali w sercu wrażliwość na tych, którym się gorzej wiedzie. Z drugiej strony „spalone życie” można odbudować tylko we Wspólnocie, gdzie ludzie nie szukają swego, nie folgują swoim zachciankom, są cierpliwi, pracowici, ufni…… Świadectwo odbudowanego życia oddziałuje mocniej niż zakazy i nakazy. Wszystkim nam potrzebna jest nadal taka odwaga do zaryzykowania siebie. Szczególnie w czasach, gdzie jest coraz więcej podziałów i egoistycznych interesów. Aby było więcej i więcej Braci i Sióstr, których ścieżki się prostują dzięki wspólnocie cnót i charakteru. Coraz więcej nas gotowych do ofiarności i braterstwa…. Alleluja, Barbara i Tomasz Sadowscy

Wizyta studyjna przedstawicieli WNPiD UAM

Zwiększamy widoczność ekonomii społecznej!
Z pracownikami i studentami Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, w ramach projektu Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej, odwiedziliśmy we wtorek 16 kwietnia, farmę ekologiczną w Chudobczycach, prowadzoną przez przedsiębiorstwo społeczne. W trakcie spotkania, uczestnicy mieli szansę poznać całe rozwiązanie systemowe – od wspólnoty mieszkaniowej osób zagrożonych wykluczeniem, przez centrum integracji społecznej do przedsiębiorstwa społecznego.

Śniadanie wielkanocne w Barce

19-04-2019
Serdecznie zapraszamy do udziału w tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym w Barce.
Spotykamy się w gronie osób, które chcą w sposób szczególnie uroczysty przeżyć czas świąt. Zapraszamy osoby samotne, ubogie, rodziny wielodzietne.
Śniadanie odbędzie się w siedzibie Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka, w niedzielę, 21 kwietnia, o godz. 10. 30, przy ul. św. Wincentego 6/9, w auli Jana Pawła II, budynek B, I piętro.
Na czas wydarzeń Wielkiego Tygodnia składamy najlepsze życzenia głębokich, duchowych przeżyć.

Dzień Przedsiębiorczości Społecznej na UAM

Co to jest przedsiębiorstwo społeczne?
Czym zajmuje się Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej, kiedy i po co powstała Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka, kim jest lider Barki, co to jest ekonomia społeczna, gdzie jest najwięcej spółdzielni socjalnych – o tych i innych sprawach dowiedzieli się we wtorek 15 kwietnia, studenci z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM podczas Dnia Przedsiębiorczości Społecznej. A potem wzięli aktywny udział w Grze Kampusowej o ES. Przedtem jednak wysłuchali inspirujących wystąpień przedstawicieli Przedsiębiorstwa Społecznego Kasztelania Ostrowska i Spółdzielni Socjalnej ArtZagroda – dziękujemy! Poczęstunek oraz nagrody dla studentów przygotowała Spółdzielnia Socjalna Wspólny Stół – dziękujemy!